Na jakie ogrzewanie się zdecydować?

Ogrzewanie mieszkania jest wręcz koniecznością, kiedy zbliża się okres zimowy. Jednak korzystając z kaloryferów, niestety musimy borykać się z takimi problemami, jak choćby nadmierne przesuszenie powietrza, a także unoszący się kurz do góry. Nie każdy bowiem wie, że kaloryfer ogrzewa powietrze, a nie przedmioty. Miesza je więc i zalegające pyłki podchodzą do góry, co powoduje problemy z oddychaniem w przypadku alergików. Jest to duży problem, który ciężko wyeliminować. Ponadto, jeśli ogrzewamy mieszkanie tradycyjnymi sposobami, możemy odczuwać senność i ogólne gorsze samopoczucie. To w przypadku ogrzewania na podczerwień się nie zdarza.

Jak działa ogrzewanie na podczerwień?

Ogrzewanie na podczerwień nie ogrzewa powietrza, co nie znaczy, że nie ma na nie wpływu. jednak działanie jest nieco inne, bo ciepło dostarczane jest poprzez fale świetlne. Nie odczuwamy więc senności i zmęczenia, a kurz leży na swoim miejscu, więc nie ma to wpływu, na komfort oddychania dla alergików. Odchodzą nam też takie kwestie, jak konieczność odpowietrzania kaloryfera i strach przed pęknięciem rury, która może spowodować zalanie mieszkania.

Co ogrzewa ogrzewanie elektryczne na podczerwień?

Ogrzewanie elektryczne na podczerwień ogrzewa przede wszystkim przedmioty i ściany, a także ludzi. na podobnej zasadzie działa słońce, które w zimie nie ogrzewa powietrza, ale padające promienie np. na człowieka i tak sprawiają, że odczuwa on przyjemne ciepło. Jest to więc korzystna alternatywa, bo źródłem ciepła staje się nie tak, jak w przypadku kaloryferów powietrze, a nośnik taki jak ściana, czy rzeczy znajdujące się w pomieszczeniu. Alternatywa jest więc niezwykle korzystna i sprawiająca, że rzeczywiście, jesteśmy w stanie ogrzać nawet największe pomieszczenie bez przesuszenia powietrza.

Doskonałe ogrzewanie dla całej rodziny

Ogrzewanie na podczerwień jest bardzo korzystną metodą dla całej rodziny. Sprawdza się świetnie nie tylko dla alergików, ale także w domach, gdzie znajdują się dzieci, które nadmiernie cierpią na skutek przesuszenia powietrza związanego z ogrzewaniem. Kolejnym plusem jest fakt, że za pomocą podczerwieni, jesteśmy w stanie o wiele szybciej ogrzać całe mieszkanie, bo ciepło emitowane jest natychmiast od włączenia panelu. Musimy jednak odpowiednio dobrać natężenie fal świetlnych, bo mamy do wyboru trzy poziomy. Musimy zastanowić się, czy chcemy najmocniejsze natężenie krótkofalowe, czy wystarczy nam średnie czy długofalowe. Jest to bardzo ważna kwestia i należy ją przemyśleć jeszcze przed kupnem ogrzewania na podczerwień.